EP- Rukometašice Srbije prve u grupi

Rukometašice Srbije odigrale su neriješeno protiv domaće Švedske u trećem kola grupe A na Evropskom prvenstvu u Stokholmu – 30:30.

Srbija je u većem dijelu meča imala prednost, a do neriješenog rezultata stigla je golom Katarine Liščević u posljednjoj sekundi.

Tako Srbija kao prva u grupi prenosi tri boda u narednu fazu takmičenja gdje su selekcije Njemačke, Holandije i Francuske.

Najefikasnije su bile Sanja Radosavljević, Katarina Krpež i Slađana Pop-Lazić koje su dale po pet golova, a pratile su ih Marina Dmitrović i Tijana Georgijev sa tri.

Na drugoj strani, sjajna Luiz Sand meč je završila sa osam golova i proglašena je najboljom rukometašicom na meču.

Reprezentacija Srbije već u prvom minutu meča povela je golom Јelena Lavko, ali su obje ekipe u nastavku meča imale izjednačenu igru i smjenjivala su se vođstva na jednoj i na drugoj strani.

Poslije 18 minuta igre izabranice Dragice Đurić ušle su u sjajnu seriju od 5:0, ali su u posljednjem minutu prvog poluvremena jeftino primili dva gola i na odmor otišle sa +3 (15:18).

Najefikasnija tokom prvih pola sata igre bila je Јovana Radosavljević, sa četiri pogotka, a pratile su je Katarina Krpež i Јovana Stoiljković sa po tri.

Međutim, u nastavku meča dominatnija igra domaće ekipe, za koju Srpkinje nisu imale rješenja u napadu. Iako su vodile sa + 5, vrlo lako su ispustile prednost i Šveđanke su od 48. minuta sa dva gola imale najveću prednost na meču.

Selektorka Dragica Đurić morala je da reaguje i da promijeni tim, ali je sjajna Luiz Sand, koja je ovaj meč zavrila sa osam golova, vraćala prednost ekipi. U dramatičnoj završnici, Srbija je promašila čak tri zicera, Lisović je uspjela da odbrani posljednji napad domaće ekipe, da bi Katarina Liščević sjajnim pogotkom u posljednjim sekundama izjednačila i donijela bod Srbiji, koja sa tri boda nastavlja drugu fazu takmičenja.

Danas srpske rukometašice odmaraju, a novi izazovi ih očekuju već sutra.