Minimalnim porazom završen evropski put

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 14:12, međutim u nastavku meča igrači Bojana Crnomarkovića, koji su u revanšu bili formalni domaćini, uspijevaju da preokrenu rezultat u svoju korist i 9 minuta prije kraja stignu do 3 gola prednosti (21:24). Ipak, u završnici susreta do izražaja je došlo iskustvo Slovaka koji stižu do minimalne ali zaslužene pobjede.

U timu Sporte najviše pogodaka postigao je Mazur (7), dok je novu dobru partiju pružio Duriš, koji je pet puta zatresao Borčevu mrežu. U našem timu ponovo su najefikasniji bili Trivundža i Janković: Trivundža je postigao 9, a Janković 7 golova.

Borčevi rukometaši sada se okreću obavezama u Gazprom Južni tok ligi, a prvi naredni meč u tom takmičenju očekuje ih 26. oktobra, kada u Banjaluku stiže novosadska Vojvodina.

BORAC m:tel – SPORTA 26:27

dvorana: Gradska sportska dvorana u Hlohovecu, gledalaca: 1200, sudije: Konstantinos Katsikis i Mihalis Mihailidis (Grčka), delegat: Antonjin Štanek (Češka Republika), sedmerci: Sporta 5 (4), Borac m:tel 4 (2), isključenja: Sporta 2 minuta, Borac m:tel 4 minuta.

BORAC m:tel: Blažević, Haseljić, Trivundža 9, Janković 7, Bezbradica 3, Rađenović 3, Nježić 2, Vučić 2, Crnogaća, Hercegovac, Krstajić, Mikić, Obradović, Tešić. Trener: Bojan Crnomarković.

SPORTA: Olejar, Kaštak, Žernovič, Mazur 7, Duriš 5, Balaž 3, Dudaš 3, Zatko 3, Miženko 2, Petrov 2, Takač 2, Čačić, Kučer, Laho, Mažar. Trener: Martin Liptak.