Slavlje Zvezde na prijateljskom meču u Banjaluci

Pred oko 7.000 gledalaca, najvećim dijelom ljubitelja crveno-bijelih, Banjalučani su u petak dominirali u prvom poluvremenu, Beograđani u drugom, ali su pogoci za pobjedu izabranika Nenada Lalatovića pali u prvih 45 minuta.

I to u jeku dominacije Borca – najprije je u 12. minutu Mihajlo Ristić odapeo je volej sa dvadesetak metara koji je uz pomoć stative i “nespretne” intervencije Asmira Avdukića odsjeo u mreži za 0:1.

Ponovo je Borac imao više od igre uprkos zaostatku, pokušao je što prije da stigne do izjednačenja, ali su gosti ponovo kaznili sve promašaje prvenstveno ponajboljeg igrača Banjalučana Joce Stokića.

Poslije akcije Darka Lazovića, koji je probio po desnoj strani i centrirao, a na idealan centaršut odlično reagovao Đorđe Despotović i povisio na 0:2.

Da Banjalučani ne odu na odmor s “nulom” postarao se Miloš Žeravica, čiji je centaršut iz kornera preletio cijelu odbranu gostiju i golmana Damira Kahrimana, a na njega je sjajno reagovao defanzivac Ivan Kostić pospremivši je u mrežu za smanjenje rezultata (1:2) i nadu da crveno-plavi mogu do preokreta ili barem izjednačenja u nastavku.

Međutim, što zbog brojnih izmjena, što zbog činjenice da su bili lišeni pomoći najvatrenijih navijača – “Lešinara”, koji su ovaj sportski događaj okarakterisali “predizbornim trikom”, ostalo je 1:2 na kraju.

Lalatovićev tim je u nastavku apsolutno bio bolji rival, stvarao je prilike posebno u prvom kvartalu drugog poluvremena, ali su domaći uspjeli da se odbrane i izbore častan poraz.

U izjavi za Radio televiziju Republike Srpske (RTRS) predsjednik Zvezde Zvezdan Terzić se zahvalio domaćinu na gostoprimstvu i apostrofirao svoj klub kao najveći u istočnoj Evropi.

“Banjaluka je grad koji voli Zvezdu, rezultat je bio u drugom planu, srećan sam što je došlo mnogo ljudi, ali žao mi je što smo zbog reprezenacije nismo mogli da dođemo u najjačem sastavu”, rekao je Terzić i dodao da ima mnogo prostora za saradnju Borca i Zvezde.

“Republika Srpska je poznata kao rasadnik talenata, a Zvezda to treba da iskoristi. Svima je jasno da je Zvezda najveći klub u ovom dijelu Evrope, a to pokazuje i činjenica da i ovde imamo više navijača od domaćina”.

Draško Ilić, prvi čovjek banjalučkog kluba, istakao je da su očekivanja svih ljubitelja fudbala ispunjena.

“Ovo je podrška Borcu i hvala Zvezdi što je došla i što nam je pomogla da opstanemo na ovim prostorima. Nadam se da ćemo još bolje sarađivati u budućnosti”.