Liga nacija: Srbija na Crnu Goru, Hrvatima grupa smrti, BiH na Autriju


Reprezentacija Srbije igraće u Ligi nacija sa selekcijama Crne Gore, Litvanije i Rumunije, odlučeno je žrebom u Lozani.

Srbija je smejštena u Grupu četiri Lige tri.

U preostalim grupama C lige nacija igraće Škotska, Albanija i Izrael (1), Mađarska, Grčka, Finska, Estonija (2) i Slovenija, Norveška, Bugarska, Kipar (3).

Pobjednici grupa izboriće plasman u B Ligu, dok će posljednjeplasirani ispasti u D Ligu nacija.

U najjačoj ligi A, Hrvatska će igrati protiv selekcije Španije i Engleske.

U B Ligi nacija sastaće se Slovačka, Ukrajina i Češka u prvoj, Rusija, Švedska, Turska u drugoj, Austrija, Bosna i Hercegovina i Sjeverna Irska u trećoj i Vels, Republika Irska i Danska u četvroj grupi.

U D Ligi Nacija sastaće se Gruzija, Letonija, Kazahstan, Andora u prvoj, Belorusija, Luksemburg, Moldavija, San Marino u drugoj, Azerbejdžan, Farska Ostrva, Malta, Kosovo u trećoj i Makedonija, Jermenija, Lihtenštajn i Gibraltar u četvrtoj grupi.

Selekcije će biti podijeljene u jednu grupu od tri i tri grupe sa po četiri tima, a pobjednici grupa izboriće plasman u B Ligu, dok će posljednjeplasirani ispasti u D Ligu nacija.

Završni turnir, Fajnal for UEFA Lige nacija biće na programu od 5 do 9. juna 2019. godine.

Pobjednik ovog takmičenja direktno će se plasirati na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

LIGA A:
Grupa 1, Njemačka, Francuska, Holandija
Grupa 2: Belgija, Švajcarska, Island
Grupa 3: Portugal, Italija, Poljska
Grupa 4: Hrvatska, Engleska, Španija

LIGA B:
Grupa 1:Češka Republika, Ukrajina, Slovačka
Grupa 2: Turska, Švedska, Rusija
Grupa 3: Sjeverna Irska, Bosna i Hercegovina, Austrija
Grupa 4: Danska, Republika Irska, Vels

LIGA C:

Grupa 1: Izrael, Albanija, Škotska

Grupa 2: Estonija, Finska, Grčka, Mađarska

Grupa 3: Kipar, Bugarska, Norveška, Slovenija

Grupa 4: Litvanija, Crna Gora, Srbija, Rumunija

LIGA D:
Grupa 1: Andora, Kazahstan, Letonija, Gruzija
Grupa 2: San Marino, Moldavija, Luksemburg, Belorusija
Grupa 3: Kosovo, Malta, Farska ostrva, Azerbejdžan
Grupa 4: Gibraltar, Lihtenštajn, Jermenija, Makedonija

Komentari

Plavi Telefon