Zvezda uzvratila, Budućnost propustila šansu da povede 2:0

Košarkaši Budućnosti poraženi su od Crvene zvezde 69:59 u drugoj utakmici finala plej-ofa ABA lige i pred mečeve u Podgorici rezultat je 1:1.

Podgoričani su ispustili lijepu šansu da slave i večeras, te tako sa ogromnim kapitalom dočekaju okršaje u SC Morača – tri i po minuta prije kraja “plavi” su gubili sa pola koša (60:59), ali lošim napadom u preostalom toku susreta nisu uspjeli da načine preokret.

Alen Omić je bio Zvezdin meč-viner koji je u prelomnim momentim često išao na liniju za slobodna bacanja i nije griješio.

Centar domaćih je tako poništio odlično izdanje Nemanje Gordića koji je bio najefikasniji igrač meča sa 22 poena, ubacivši tri od ukupno četiri trojke Podgoričana.

U tvrdom susretu domaćin je prvu osjetniju razliku napravio tokom drugog perioda (29:19), ali je naš šampion istopio minus do odlaska na odmor (31:31).

Sjajno otvaranje drugog poluvremena “plavi” su krunisali serijom 8:0 i činilo se da, kao i dan ranije, mogu slomiti domaćina. Ipak, Zvezda se konsolidovala i uoči posljednje četvrtina bila na minus jedan (47:48).

Budućnost je držala egal do 56:56, a onda je u samom finišu više nerava imala ekipa Dušana Alimpijevića koja je na krilima Omića privela meč u svoju korist.

Serija se sada seli u Podgoricu, gdje će se sigurno igrati oba duela (petak i subota), javlja Cdm.