Švajcarska i Brazil remizirali

Fudbaleri Brazila odigrali su neriješeno sa Švajcarskom 1:1 u prvom kolu Grupe E Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Strijelac za Brazil bio je Filip Kutinjo u 20. minutu, a za Švajcarsku je pogodio Steven Zuber.

Od početka se činilo da Švajcarci mogu da pariraju. U prvih nekoliko minuta prvu izgledniju šansu stvorili su kada je Džemaili dobio loptu sa boka i u padu iz kaznenog prostora šutirao preko gola.
Izuzev prilike Džemailija uvodnih desetak minuta je proteklo u međusobnom “opipavanju pulsa” na terenu.

Brazilci tada počinju da polako prisvajaju loptu i stvaraju šanse. Počeli su da napadaju po lijevom boku gdje su odbranu Švajcarske “maltretirali” Nejmar i Marselo i upravo je sa te strane došla prva velika šansa za Brazil.

Lopta je prošla kroz noge Fabijanu Šeru, došla do Paulinja na petercu, a ovaj iz stopostotne prilike promašio, javlja RTRS.

To nije uradio Filipe Kutinjo u 20. minutu. odbila mu se lopta, a on je sa 25 metara desnom poslao savršenu loptu koja se od stative odbila u gol za 1:0.