Đoković set do finala, nastavak danas u 14 – Žensko finale Vimbldona od 15 časova

Polufinalni meč Vimbldona između Novaka Đokovića i Španca Rafaela Nadala prekinut je sinoć poslije trećeg setu zbog policijskog časa, odnosno zakona o javnom redu i miru u Londonu. Organizatori si odlučili da meč bude nastavljen u 14.00 po srednjoevropskom vremenu. U finalu Vimbldona u ženskoj konkurenciji za trofej će se boriti sedmostruka pobjednica Vimbldona Serena Vilijams i Anđelik Kerber. Meč počinje u 15 časova.

Meč je prekinut pri vođstvu Đokovića od 6:4, 3:6 i 7:6 (9).

Djoković je odlično počeo meč na pod zatvorenim krovom Centralnog terena zbog mraka i kiše. Od samog starta pritiskao je Nadala, da bi do brejka došao u sedmom gemu kada je poveo sa 4:3. Do kraja tog perioda igre je bez većih problema sačuvao svoj servis i došao do prednosti od 1:0.

U drugom setu došlo je do blagog pada u igri srpskog tenisera, a i Španac je podigao nivo igre, prvi je stigao do brejka, međutim, Djoković je odmah u narednom uzvratio istom mjerom.

Nadal to nije mnogo poremetilo, opet je uspio da dodje do brejka i potom sigurno privede set kraju.

Treći set donio je dosta uzbuđenja, iako nije bilo ni brejk lopti. Obojica su često pritiskali na servis rivala, ali to nije donijelo rezultata, pa je tako taj period igre okonačan poslije taj-brejka.

Đoković je taj-brejk počeo duplom greškom, ali je odmah potom napravio mini-brejk. Srpski teniser je potom u šestom poenu ponovo oduzeo servis u šestom poenu, ali je Nadal još jednom uspio da vrati mini-brejk.

Nadal je potom prvi došao do set lopte, nije je iskoristio, da bi potom uspio da napravi i mini-brejk prednosti, ali ni na svoj servis nije realizovao šansu da povede sa 2:1 u setovima. Imao je Španac još jednu šansu, ali je opet Đoković dobrim servisom ostao u setu.

Srpski teniser je poslije neiskorišćene set lopte pri rezultatu 9:8, napravio mini-brejk i potom na svoj servis, nakon duge razmjene udaraca potvrdio vodjstvo od 2:1 u setovima. (Beta, agencije)