Tatran pobjednik 50. TV turnira šampiona Doboj

U finalnom meču jubilarnog 50. Međunarodnog rukometnog TV turnira šampiona Doboj, slovački prvak Tatran Prešova bio je bolji od novosadske Vojvodine sa 21:17.

Za Tatran je ovo treća tutila na turniru u Doboju, a ova ekipa je do trofeja došla pobjedom u svim odigranim utakmicama.

Slovaci su bili ubjedljiviji tokom čitavog finalnog susreta i zaslužno su trijumfovali.

Vojvodina je do prvog mjesta u grupi B došla pobijedivši prošlogodišnjeg šampiona Kolding, dok je Tatran u direktnom okršaju za prvo mjesto savladao Steauu iz Bukurešta.

Treće mjesto zauzeli su rukometaši Steaua iz Rumunije, koji su porazili Izviđač iz Ljubuškog sa 29:23.

Peti je slovenački Koper koji je pobijedio izraelski Hapoel rezultatom 22 : 21.

Sedmo mjesto zauzeli su rukometaši danskog Koldinga koji su porazili dobojsku Slogu sa 24:18.

Dobojski Međunarodni rukometni TV turnir šampiona uvršten je u takmičarski kalendar i Evropske i Svjetske rukometne federacije. Medijski pokrovitelj je Radio-televizija Republike Srpske, a generalni pokrovitelj je grad Doboj uz podršku Vlade Republike Srpske i Savjeta ministara BiH.