Srbija se obrukala u Estoniji i propustila prvu šansu za Mundobasket

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Estonije u Talinu i ostala, barem za sada, bez plasmana na Svjetsko prvenstvo.

Srbija je, poslije dramatične završnice, poražena rezultatom 71:70, pa će priliku za plasman na Mundobasket morati da traži u posljednjem kolu.

I pored poraza izabranici selektora Aleksandra Đorđevića i dalje imaju sve u svojim rukama, s obzirom da im je potrebna samo pobjeda protiv Izraela na domaćem parketu u nedjelju kako bi se plasirali na Mundobasket.

Ukoliko Srbija u tom meču takođe zabilježi neuspeh, i dalje će moći do prolaza na Svjetsko prvenstvo u Kini, ako se poklope drugi rezultati u grupi L.

Povratnik u reprezentaciju u ovom meču bio je Miloš Teodosić, koji je “orlovima” donio potrebnu čvrstinu i organizaciju u napadu.

U prvoj četvrtini, a i cijelom prvom poluvremenu, nije viđena pretjerano kvalitetna košarka. Srbija je promašila solidan broj otvorenih šuteva, ali je na drugoj strani igrala dovoljno dobru odbranu kako bi održavala prednost.