24. 09. 2020.

Počeo EURO 2013 za žene

Na zvaničnom otvaranju, u skandinavskom derbiju Švedska i Danska su podijelile bodove odigravši 1:1. Dankinje su došle u vođstvo preko Knudsenove u 26. minuta, ali su Šveđanke izjednačile devet minuta kasnije golom Fišerove.

U drugom meču u grupi, između Italije i Finske nije bilo golova.

Sa ova dva susreta završeno je prvo kolo u grupi ‘A’, u četvrtak su na programu mečevi grupe ‘B’, a sastaju se Norveška – Island i Njemačka – Holandija. U petak će se kompletirati prvo kolo utakmicama u trećoj, grupi ‘C’, kada budu igrale Francuska – Rusija i Engleska – Španija.

Plasman u četvrtfinale obezbjediće prve dvije ekipe iz sve tri grupe, kao i dva najbolja trećeplasirana tima.

Titulu brani selekcija Njemačke, koja je u finalu prije četiri godine porazila Englesku sa čak 6:2.