“Postavili smo temelje i nadam se da ćemo u budućnosti ostvariti sve što smo zacrtali”, rekla je Cvijanovićeva novinarima u Banjaluci nakon razgovora sa NJegovim preosveštenstvom episkopom banjalučkim Jefremom.
Cvijanovićeva je naglasila da je sa vladikom razmijenila mišljenja o aktuelnoj situaciji u Srpskoj i BiH, te da se posavjetovala o više važnih pitanja.
“Mislim da ćemo imati dobru saradnju i u budućnosti, jer živimo u vremenu u kojem je potrebno da postoji solidarnost i sinergija između institucija sistema i crkve, kao što je postojala i do sada”, istakla je Cvijanovićeva.
Vladika Jefrem rekao je da je sa Cvijanovićevom razgovarao o tekućim poslovima i problemima koje stoje pred Republikom i crkvom, te izrazio nadu da će dosadašnja dobra saradnja biti nastavljena.
Prema njegovim riječima, takva saradnja je rad za dobro Srpske, naroda i crkve.
Izvor: Agencije
Pročitajte još
-
Navršilo se 11 godina od upokojenja njegove svetosti patrijarha Pavla
-
Stanje na graničnim prelazima
-
“Policija neće postupati, osim ako građani prijave širenje panike ili lažnih vijesti”
-
Usvojena nova pravila za uslove rada vozača kamiona
-
Ministar zdravlja RS Alen Šeranić objasnio je danas kako se liječe osobe u RS kod kojih je potvrđeno prisustvo novog virusa korona.