04. 12. 2020.

Meleg donio polufinale Srbiji

Pobjedu na stadionu ’Marijampole’ i plasman u polufinale donio je fudbaler Ajaksa Dejan Meleg u 74. minutu.

‘Orlići’ su u prvom kolu savladali reprezentaciju Turske rezultatom 2:1, dok su Gruzini remizirali sa Francuskom.

Izabranici selektora Ljubinka Drulovića dobru formu potvrdili su i protiv Gruzije.

Tokom cijelog meča Srbija je bila bolji rival, a to su uspjeli da krunišu tek sredinom drugog poluvremena. Gruzija je najčešće pokušavala iz prekida, ali bez uspeha.

U narednom kolu, Srbija će se za prvo mjesto boriti sa reprezentacijom Francuske, a taj meč na programu je u petak od 15:30.

U grupi A, Portugal je ubjedljivom pobedom nad Holandijom od 4:1 stigao na korak od polufinala, ali će najvjerovatnije biti drugi iza Španije. ‘Furija’ je poslije pobjede nad domaćinom Litvanijom od 2:0, zauzela prvo mjesto sa šest bodova.

Po dvije najbolje reprezentacije iz obje grupe nastavljaju takmičenje.