25. 09. 2020.

Gol nade za crno-bele

Partizan je pobijedio sam sebe u Razgradu. Izabranici Vuka Rašovića pružili su u određenoj mjeri bolju partiju nego u dvomeču sa jermenskim Širakom, ali će morati mnogo da se pomuče za šest dana u revanšu u Beogradu.
Imali su crno-beli vođstvo na početku prvog poluvremena, ali je odbrana Partizana praktično poklonila dva gola rivalu. Posebno upečatljiv bio je drugi gol bugarskog tima u 67. minutu, kada je odbrana Partizana stala, očekujuči da golman Milan Lukač izbije jednu dubinsku loptu. Najbrži je, međutim, bio Mihail Aleksandrov koji je zatresao mrežu i rešio pitanje pobednika.
“So na ranu” srpskog prvaka bilo je isključenje Miloša Jojića zbog drugog žutog kartona u 84. minutu.
U prvom dijelu meča čuvar mreže Partizana Lukač “skinuo” je zicer centarforu domaćih Romanu Bezjaku. Lukač je i u 88. minutu spasao Partizan ubjedljivijeg poraza, pošto je odbranio udarac Fabija. Na taj način Lukač je, makar donekle, sačuvao nadu crno-belih da u revanšu mogu da pobede i prođu u četvrto kolo, mada sa ovakvom igrom to će biti vrlo teško.
U timu Partizana debitovao je Kamerunac Erik Đemba-Đemba, a na teren je ušao u 64. minutu zamenivši Ninkovića.
Crno-beli su u Razgradu imali podršku grupe od oko 300 navijača koji su stigli iz Srbije.

Rezultati prvih utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ludogorec (Bugarska) – Partizan (Srbija) 2:1 (Marselinjo 53, Aleksandrov 67 – Marković 49)
APOEL (Kipar) – Maribor (Slovenija) 1:1 (Gonsalveš 21 – Tavares 64)
Molde – Legija 1:1 (Čima Čukvu 29 – Dvališvili 68)
Salcburg (Austrija) – Fenerbahče (Turska) 1:1 (Alan 68 – Kristijan penal 90+5)
Seltik (Škotska) – Elfsborg (Švedska) 1:0 (Komons 76)

Odigrano u utorak:

Šahtjor Karagandi (Kazahstan) – Skenderbeg (Albanija) 3:0 (Džidić 14, Murtazijev 78, Kizničenko 90)
Dinamo Tbilsi (Gruzija) – Steaua (Rumunija) 0:2 (Janku 64, 80)
Austrija Beč (Austrija) – Hafnarfjordur (Island) 1:0 (Rojer 25)
Kalju (Estoija) – Viktorija Plzen (Šeška) 0:4 (Čiskovski 2, 52, 90+2, Duris 77)
Bazel (Švajcarska) – Makabi Tel Aviv (Izrael) 1:0 (Štoker 39)
Nordsjeland (Danska) – Zenit (Rusija) 0:1 (Keržakov 49)
PAOK (Grčka) – Metalist (Ukrajina) 0:2 (Dević 43. penal, 72)
Dinamo Zagreb (Hrvatska) – Šerif (Moldavija) 1:0 (Rukavina 89)
PSV Ajndhoven (Holandija) – Varegem (Belgija) 2:0 (Depaj 61, Lokadija 81)
Olimpik Lion (Francuska) – Grashopers (Švajcarska) 1:0 (Biševac 64).