04. 12. 2020.

Đoković u polufinalu

U reprizi finala ovog turnira odigranog prošle godine u Torontu najbolji svjetski teniser pobijedio je Rišara Gaskea sa 6:1, 6:2 poslije samo 52 minuta igre.

Novaka u subotnjem polufinalu očekuje meč sa pobjednikom duela Rafael Nadal – Marinko Matošević.

Srpski teniser savršeno je otvorio duel. Uvodni gem dobio je bez izgubljenog poena as udarcem na drugi servis, a odmah nakon toga napravio je brejk. Imao je Gaske neočekivanu priliku već u narednom gemu da se vrati, ali Đoković je poslije dva servis gema imao već četiri as udarca – 3:0.

Gaske se upisao na semafor tek poslije 15 minuta, ali onda je uslijedio novi nalet genijalnosti kod Đokovića. Srpski teniser dobio je ponovo svoj gem bez izgubljenog poena, a nakon toga je briljanatnim potezima razoružao Gaskea i došao do novog brejka koji je lako pretvorio u set – 6:1.

Na startu drugog seta Gaske je spasio dvije vezane brejk lopte, ali nije poveo sa 1:0. Đoković je bio raspoložen, a kada je tako realno mu niko ne može ništa. Srpski teniser je kao i u prvom setu odmah napravio brejk i tako odredio dalji tok meča, prenosi B92.