Vavrinka počistio šampiona Marija!

Stanislas Vavrinka pobijedio je u četvrtfinalu US opena branioca titule Endija Marija i plasirao se u svoje prvo Gren slem polufinale u karijeri.

Do najvrijednije pobjede u životu Švajcarac je došao na neočekivano ubjedljiv način poslije 135 minuta rezultatom 6:4, 6:3, 6:2.

U ovom slučaju rezultat u potpunosti odslikava dešavanja na terenu. Vavrinka je od početka do kraja meča dominirao i potpuno zasluženo je prošao u polufinale gdje ga čeka bolji iz duela Đoković – Južni.

Koliko je Švajcarac bio ubjedljiv najbolje pokazuje podatak da Mari, poslije Đokovića najbolji riterner na svijetu, nije imao nijednu brejk loptu na meču! Odlučujući je bio 10. gem prvog seta koji je trajao skoro deset minuta i nakon kojeg je Vavrinka došao do prvog brejka i ujedno do prvog seta na meču.

Švajcarac je završio sa 30 vinera i 37 grešaka, a Mari je ima očajnih 15 direktno osvojenih poena i 45 grešaka.

„Osjećam se nevjervovatno, pogotovo ovdje, pogotovo poslije ovakvog meča. Jednostavno, srećan sam, dobiti ovaj meč sa 3:0 je prosto nevjerovatno“, rekao je Vavrinka.

Bio je ovo 14. međusobni duel Marija i Vavrinke i šesta pobjeda Švajcarca, javlja B92.