18. 09. 2020.

Odigrane utakmice kvalifikacija za SP u fudbalu

Fudbaleri Bosne i Hercegovine pobijedili su Slovačku sa 2:1 (0:1) i tako došli korak bliže direktnom plasmanu na Svjetsko prvenstvo.

Dvije ekipe su se plasirale u Brazil, a to su Italija i Holandija. Italija je sa 2:1 savladala Češku, a Halondija je bila bolja od Andore 2:0.

Meč je odigran u Žilini, a domaći fudbaleri poveli su golom Hamšika u 43. minutu. Dvadeset minuta prije kraja meča Bičakčić donosi izjednačenje svom timu, a samo sedam minuta kasnije Bosna stiže do preokreta, zahvaljujući pogotku Hajrovića.

‘Zmajevi’ su liferi na tabeli grupe G sa 19 bodova.

I Grčka je u Grupi G zabilježila pobjedu protiv Letonije, a jedini gol na meču postigao je Salpingidis u 58. minutu.

I reprezentacije Rusije i Danske ostvarile su bitne pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Pogodak Danijela Agera sa bijele tačke bio je dovoljan Danskoj da u Jerevanu pobijedi Jermeniju 1:0 i uzvrati za 0:4 iz Kopenhagena.

Berezucki, Kokorov i Glušakov tresli su u St. Peterburgu mrežu Izraela, prije nego što je u sudijskoj nadoknadi nedovoljno uzvratio Zehavi. Rusija je izbila na čelo grupe F sa 18 bodova, jednm više od Portugala, a Izraelci sad za Rusima zaostaju 7 bodova uz meč manje.

Danci su u u najizjednačenijoj grupi B dobili vjerovatno ključni meč i bar do večeri će držati drugu poziciju, ispred Bugara, Čeha i Jermena. Penal je zaradio Viktor Fišer odličnim prodorom po lijevoj strani, a Harojan je dobio drugi žuti praveći ga.

Za njihove komšije iz Švedske sav posao odradio je Zlatan Ibrahimović odmjerenim udarcem s lijeve strane već u 27. sekundi. Minimalnom pobjedom u Kazahstanu Šveđani su se učvrstili na poziciji dva, pobjegli Austriji i spriječili Njemačku da već ove večeri izbori mjesto u Brazilu.

U četvrtom meču predvečerja Litvanija je piobedila Lihtenštajn 2:0, ali nijedan tim odavno nema izglede za SP.

Rezultati odigranih utakmica:

Grupa A (8/10): Belgija 22, Hrvatska 17, Srbija 11, Makedonija 8 (-), Vels 7 (-), Škotska 6.

Vels – Srbija 0:3