30. 11. 2021.

Juniori Srbije u finalu EP

Vaterpolisti Srbije i Crne Gore do 17 godina igraće u finalu Evropskog prvenstva na Malti pošto su u petak u polufinalnim duelima ostvarili pobjede.

Poslije dvije izjednačene četvrtine Srbija je u trećem dijelu ostvarila prednost koju Mađari nisu uspjeli da stignu. Valja podsjetiti da je Srbija počela prvenstvo porazima od Hrvatske i Rusije, da je poslije drugog kola ostala bez povrijeđenog kapitena Stojanovića što ovaj uspjeh čini još većim.

Prelomni trenuci u vrlo izjednačenoj borbi viđeni su u trećoj dionici kada su izabranici Zorana Milenkovića stekli dva gola prednosti.

Crna Gora je u prvom polufinalu savladala favorizovanu Italiju sa 6:5 (0:1, 3:0, 2:3, 1:1), prije svega zahvaljujući ubojitom igrom u drugoj četvrtini i odličnom odbranom tokom čitavog meča.

Finalni meč između Srbije i Crne gore igra se u nedjelju.