Barsa u 94. minutu do pobjede

Posljednji put Barsa je u domaćem šampionatu slavila u 94. minutu još 2008. godine, kada je Mesi dao gol Espanjolu.

Dobrim dijelom utakmice djelovalo je da takva drama neće biti potrebna na Nou Kampu – Katalonci su poveli u 36. minutu golom Danija Alveša. Brazilac je glavom matirao golmana Bastosa Pimparela poslije ubacivanja Adrijana, a Alveš nije slavio gol iz poštovanja prema bivšem klubu.

U 76. minutu svi su pomislili da je meč riješen kada je Leo Mesi duplirao prednost Barse na asistenciju Nejmara sa lijeve strane.

Međutim, tim iz Andaluzije nije želio lako da se preda – četiri minuta kasnije Vitolo je promješao odbranu Barse, a Rakitić je precizno šutirao po zemlji.

U 91. minutu Rakitić je bio asistent iz kornera, a Koke je uhvatio sjajan volej i lopta je završila u desnom uglu Valdesovog gola.

Svi na Nou Kampu bili su zaleđeni, ali ne i fudbaleri Barselone – ostali su pribrani i došli do četvrte pobjede u isto toliko mečeva. Mesijev slalom završen je ne baš najboljom intervencijom golmana gostiju, a Aleksis je dao odlučujući gol.

U sjenci izvanrednog meča u Barseloni ostala je pobjeda Atletika od 4:2 nad Almerijom. ’Jorgandžije’ takođe imaju maksimalne četiri pobjeda, a posljednji put to se dogodilo u sezoni 1995/1996, kada je Atletiko osvojio titulu.

U predgrađu Valensije neriješeno bez golova odigrali su Levante i Real Sosijedad, javlja B92.