23. 09. 2020.

Velež očitao lekciju Borcu i nanio mu prvi poraz

Više nema neporažene ekipe u Premijer ligi. Velež je Banjalučanima nanio prvi poraz u prvenstvu, te stigao na diobu četvrtog mjesta i sada ima 12 bodova, koliko i Olimpic, te Slavija, dok je Borac propustio šansu da jednim ili sa tri osvojena boda ponovo ostane lider.

Velež je mogao povesti nakon 20-ak sekundi igre. Maletić je iskosa s desne strane pucao malo pored gola Avdukića. Imali su gosti u 12. minuti kolosalnu šanu, Stokić je pucao po zemlji, Oštraković zahvatio loptu, ona prošla pored njegove lijeve stative i završila u korneru.

U 27. minuti ponovo Stokić u prilici, dobro šutira, ali Oštraković je opet odbranio. U 33. minuti Merzić je iz slobodnjaka pucao preko gola. Do kraja prvog dijela ostalo je 0:0, a u nastavku mnogo bolja igra Veleža i visoka pobjeda.

Na otvaranju drugog dijela stopostotna šansa za Rođene, Ramović je pucao s pet metara, Avdukić sjajno odbranio. Velež je poveo u 62. minuti. Letić je prošao po strani, zatim zavrnuo u sredinu, a Ćemalović pogodio za 1:0.

Rezervista Hajdarović je u 64. minuti imao dva pokušaja, prvi je Avdukić odbranio, a drugi je završio visoko iznad gola gostiju iz Banje Luke. U 71. minuti ubacivanje iz kornera, Merzić petom sjajno prebacio na drugu stranu, a Ramović glavom pogodio mrežu Avdukića.

Nedugo nakon toga Raspudić pogađa prečku gola Oštrakovića, a onda u 78. minuti domaći dolaze i do trećeg gola. Grahovac je izgubio loptu na sredini terena, Ramović na kraju centrirao s lijeve strane, Hajdarović savladao Avdukića za konačnih 3:0.