30. 11. 2021.

Novi poraz Valensije, Černomorec slavio u Zagrebu

Svonsi je na otvaranju drugog po rangu evropskog takmičenja deklasirao ekipu Miroslava Đukića, koji je nastavio sa lošim rezultatima ove sezone i na dobrom je putu da napusti klupu španskog tima.

Golove za engleskog premijerligaša na Mestalji postigli su Vilfred Boni u 15, Miču u 58. i De Guzman u 62. minutu.

Domaćin je veći dio utakmice imao igrača manje, pošto je defanzivac Adil Rami u 10. minutu morao da napusti teren zbog direktnog crvenog kartona.

Zanimljivo je bilo u Zagrebu gde je Černomorec posle preokreta došao do pobjede protiv Dinama (1:2).

Dinamo je na poluvremenu vodio golom Žuniora Fernandesa, koji je u 43. minutu iskoristo jedinu šansu domaćina, a ceo plen ekipi iz Odese doneli su Antonov i Đa Đeđe.

U grupi E Fiorentina je zabilježila sigurnu pobjedu protiv portugalske Fereire (3:0), dok je srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao svih 90 minuta za tim iz Firence.

Iznenađanje kola priredio je Ludogorec, koji je golovima Bezjaka u 60. i Misiđan u 74. minutu savladao PSV rezultatom 2:0 i to u Ajndhovenu.