Zvezda dobila i Bajern

Ekipa Dejana Radonjića je tako u dva dana pobijedila dve evroligaške ekipe, nakon što je u petak deklasirala prvaka Francuske Nanter sa 78:41.

Blejk Šilb bio je najbolji u sastavu Zvezde sa 18 poena, jedan manje ubacio je Marjanović, a po 11 su dodali Dženkins i Lazić. Savović je ubacio 7, Nelson i Simonović po 4, Cvetković 3, a Mitrović 2 poena.

Crveno-beli su odlično igrali 30 minuta protiv izuzetno jakog tima iz Njemačke, imali su u nekoliko navrata i 22 poena prednosti, ali je u poslednjoj četvrtini došlo do opuštanja pa je Bajern ublažio poraz.

Zvezda je pobjedom nad ekipom svog nekadašnjeg trenera Svetislava Pešića i osvojila turnir u Francuskoj bez obzira na rezultat poslednje utakmice koju crveno-beli igraju u nedelju (18h) protiv prvaka Poljske Zijelone Gore, javlja B92.