24. 09. 2020.

Mitroviću “crveni” zbog pljuvanja

Klub Briž je nastavio niz nepobjedivosti na startu belgijske Župiler lige. Briž je demolirao velikor rivala Anderleht sa 4:0.

Domaći tim je poveo pogotkom Simonsa u 31. minutu iz jedanaesterca, prednost je duplirao Lestijen u 59, a isti igrač je u 75. minutu povećao rezultat na 3:0. Konačan rezultat postavio je Fatai u 87. minutu.

Srpski igrači u dresu Anderlehta se nisu proslavili. Luka Milivojević je zamjenjen na poluvremenu, dok je Aleksandar Mitrović iz igre izašao u 65. minutu.

Talentovani napadač je ponovo pokazao i tamnu stranu svog karaktera, jer je po okončanju susreta pljuvao ka navijačima protivničkog tima.

Pomoćni sudija je to primjetio, odmah je prijavio glavnom arbitru, koji je mladom fudbaleru pokazao crveni karton. Zbog svega će Mitrović, najvjerovatnije, biti suspendovan nekoliko mečeva, javlja RTS.

Briž je sada drugi sa 20 bodova, a Anderleht je četvrti na tabeli sa 15 osvojenih bodova.