Municija i dijelovi za njenu proizvodnju kupljeni su prošle godine od firmi za proizvodnju i promet naoružanja u Konjicu i Goraždu, kazao je za taj list izvor blizak Ministarstvu odbrane BiH. Prema četiri naloga pod istim brojem, preduzeće “Makina ve Kajmajn “iz Ankare kupilo je od preduzeća “Igman” iz Konjica pet miliona metaka, milion kapisliranih čaura i 500.000 komada trasernog zrna, piše “Glas Srpske”.
Firma “Anatolia fisek” kupila je od “Unis Gineksa” iz Goražda 60 miliona inicijalnih kapisli, tvrde izvori lista.
Kako pišu “Nezavisne novine”, turske firme razradile su strategiju da municiju kupuju u delovima, jer je na taj način mnogo lakše prenose preko granice. Municija se puni u Turskoj, gdje se nalaze kampovi za obuku dobrovoljaca koji ratuju na strani sirijskih pobunjenika.
Izvor: Telegraf.rs
Pročitajte još
-
Navršilo se 11 godina od upokojenja njegove svetosti patrijarha Pavla
-
Stanje na graničnim prelazima
-
“Policija neće postupati, osim ako građani prijave širenje panike ili lažnih vijesti”
-
Usvojena nova pravila za uslove rada vozača kamiona
-
Ministar zdravlja RS Alen Šeranić objasnio je danas kako se liječe osobe u RS kod kojih je potvrđeno prisustvo novog virusa korona.