01. 10. 2020.

Mladi fudbaleri Srbije preokretom do pobjede nad S. Irskom

Zbog velikog značaja utakmice izabranici Radovana Ćurčića nisu igrali na očekivanom nivou.

Nezanimljivo prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, a nakon desetak minuta nastavka uslijedio je šok i vođstvo gostiju poslije velike greške odbrane srpskog tima.

Grej je iskoristio nesmotrenost defanzivaca domaćina i činilo se da bi mladi reprezentativci Srbije mogli da prirede novo razočaranje navijačima, nakon poraza prošlog petka na Kipru (2:1).

Ćurčić je, međutim, izvršio pravovremene izmene u timu, Srbija je izjednačila uz pomoć sreće augogolom Morgana, a samo minut kasnije Јojić je preokrenuo rezultat.

Dragocjene bodove za drugu pobjedu reprezentacije Srbije u trećem kvalifikacionom meču obezbijedio je Vitas u 74. minutu.

Srbija je preuzela drugo mjesto na tabeli sa šest bodova zaostatka za vodećom Belgijom, koja ima dvije utakmice više.

U narednoj utakmici mladi srpski fudbaleri dočekuju 15. novembra selekciju Belgije.

Prvenstvo Evrope za mlade fudbalere (igrači do 21 godine) biće održano 2015. u Češkoj.