Ana bez polufinala Kupa Kremlja

Stosurova je do trijumfa došla sa 7:5, 6:4, poslije jednog sata i 26 minuta igre.

Australijska teniserka će u polufinalu igrati sa boljom iz susreta Ruskinje Svetlane Kuznjecove i Roberte Vinči iz Italije.

Ivanovićeva je samo na početku meča uspjela da parira Stosurovoj i povela sa 3:0. Australijanka se tada probudila, sve vrijeme diktirala tempo, a poslije osvojenog prvog seta u istom ritmu nastavila je i u drugom, koji je dobila mnogo lakše.

Drugi set Ana je započela sigurnim servis gemom, ali je tada Stosurova preuzela kontrolu. Poslije izjednačenja došla je do brejka, i to pošto je u prethodnom gemu odbranila dvije prilike Ivanovićeve da joj oduzme servis. Uslijedili su mirniji gemovi u kojima nijedna od teniserki nije imala izglednije prilike za brejk. Tako je Stosurova u desetom gemu završila meč, pošto je iskoristila drugu meč loptu.