25. 09. 2020.

Evropski i svjetski rekord Srbije

Uz osvojenu zlatnu medalju Šuranji je postavio i svjetski i evropski rekord finala od 206,4 kruga!

Pretekao je za skoro tri kruga „srebrnog“ Nemca Gaua (203,5) dok je bronza pripala Šveđaninu Jakobsonu (182,3). Šuranji je prije finala bio prvi sa 616,1 krugom, a ovo je prvo zlato za srpsku selekciju na ovom takmičenju.

Prvog dana Evropskog prvenstva, na kome učestvuje 170 strijelaca iz 30 zemalja u 14 disciplina puškom i pištoljem, takmičio se i MK pištoljem na 25 metara 30 plus 30 metaka i Živko Papaz osvojivši bronzanu medalju.

U meču za treće mjesto sa 7:1 savladao je Rusa Mališeva, dok je zlato osvojio Turčin Jakac koji je sa 7:5 pobijedio Nijemca Hetmejera. Pre finala Papaz je bio šesti sa 556 krugova. Finale je vrijedilo 553 kruga i drugi srpski predstavnik Sredo Radović je sa 541 krugom završio na 12. mjestu, javlja B92.

Jelena Pantović je vazdušnom puškom završila na 12. mjestu sa 397,2 kruga. Finale je vrijedilo 399,9 krugova.

Drugog dana takmičenja MK pištoljem na 50 metara na nadmetaće se Rastko Jokić, Živko Papaz i Sredo Radović, a vazdušnom puškom ležeći u mješovitoj konkurenciji Jelena Pantović i Laslo Šuranji.