27. 09. 2020.

Kako Jelena može do polufinala?

Njihov okršaj treći je po redu, a program počinje u 16 časova – prvo igraju Azarenka i Na Li, a zatim Kvitova i Kerber.

Ukoliko Jelena pobijedi, sigurno će se plasirati u polufinale, a ima šanse i u slučaju poraza, zavisno od ishoda duela Azarenke i Li.

Jankovićeva je u četvrtak izgubila od Na Li, a poslije meča je izjavila da joj je ponestalo snage u završnici meča.

Ukoliko pobedi Saru Erani, Jelena će se sigurno plasirati u polufinale završnog turnira, čime bi izjednačila svoj najbolji rezultat. Veoma je važan i set koji je Jankovićeva osvojila protiv Na Li, pošto u eventualnom krugu sa Li i Azarenkom srpska teniserka ima set razliku +1.

Kineskinja i Bjeloruskinja igraju jedna sa drugom, što znači da Jelena u slučaju trijumfa nad Erani sigurno prolazi dalje.

Ako Jankovićeva izgubi sa 2:1 od Erani, još nije sve gotovo – u tom slučaju za prolaz bi joj bila potrebna pobjeda Li nad Azarenkom (tada bi Erani, Azarenka i JJ ušle u krug u kojem bi Jelena bila najbolja). Ako Jelena izgubi sa 2:0 od Erani i Azarenka takođe izgubi, odlučivaće gem razlika.

Jelena će uz poraz sigurno ispasti ako Azarenka bude bolja od Li.