20. 09. 2020.

Zvezda pregazila Solnok, slijedi PAO

“Crveno-beli” su riješili meč u prvih deset minuta stekavši 14 poena prednosti, dok su u nastavku dominacijom u reketu povećavali vođstvo do maksimalnih 32.

Zvezdu je do četvrte pobjede predvodio Boban Marjanović sa 16 poena, bez promašaja u šutu za dva (8/8), uz 8 skokova, 14 je dodao Jaka Blažič, a po 11 Luka Mitrović i Raško Katić.

2

Najbolji u Solnoku, koji nije imao rješenje za igru u reketu domaćina, a nije ga služio ni šut da distance, bio je Amerikanac Vili Voren sa 18 poena i 3 asistencije, 12 je dodao Lorant, a 11 Ivošev.

Zvezda je imala skoro duploviše skokova (50-22), što najbolje govori o odnosu dva tima na parketu, a imala je i 20 asistencija, maksimalno koristeći skok poslije promašaja gostiju za brze kontranapade.

3

“Crveno-beli” u sljedećem kolu, narednog ponedeljka, gostuju Budućnosti, a u međuvremenu dočekuju Panatinaikos u 3. kolu Evrolige, koji je takođe bio ubedljiv u ponedjeljak u grčkom prvenstvu.

Solnok, koji ima dvije pobede i tri poraza, u narednom kolu ABA lige dočekuje kragujevački Radnički, na premijeri kola u subotu, javlja B92.