Borac – Čelik (17h)

Borac gostuje Travniku

Borac slavio u Travniku

Travnik – Borac 1:2

Fudbaleri Boraca su uprkos materijalnim problemima u klubu, pružili dobru igru u gostima. Travničani su od početka utakmice krenuli s napadima na gol Borca, ali Banjalučani su se iskusno branili.

I dok su Travničani pokušavali da dođu do vođstva, to je za rukom pošlo Borcu. Pred kraj prvog poluvremena Žižović je odlično reagovao i matirao Bukvića za 0:1.

I u drugom poluvremenu bilo je izglednih akcija za golove na obje strane, ali iskusni gosti su bili uspješniji. Stokić je u 63. minuti povećao vođstvo na 2:0, a nespretna reakcija Borčevog igrača Raspudića, nekoliko minuta kasnije, rezultirala je autgolom koji je Travničanima vratio nadu. Međutim, konačan rezultat je ostao 2:1, a prvenstveni bodovi za potvrdu liderske pozicije u Premijer ligi BiH pripali su Borcu, javlja RTRS.