18. 06. 2021.
‘Orlovi': Srbi rešetali po Evropi (VIDEO)

‘Orlovi’: Srbi rešetali po Evropi (VIDEO)

Najefikasniji je bio Aleksandar Mitrović koji je dao dva gola za Anderleht, a prvenac u dresu Sitija upisao je Matija Nastasić.

Strijelci bili i Boško Janković, Filip Đorđević, Dejan Lekić, Filip Kostić, Lazar Marković, Nemanja Gudelj, Zoran Tošić, Zvonimir Vukić, Miljan Mrdaković, Marko Momčilović, Pavle Popara, Lazar Arsić, Đorđe Milić, Vladimir Đorđević, Nemanja Andrić i Miloš Adamović.

Ali, krenimo redom.

Engleska – Matija Nastasić stigao je do prvenca u Engleskoj u goleadi Mančester Sitija nad Noričom 7:0. Aleksandar Kolarov meč je gledao sa klupe.

Nemanja Vidić bio odličan u pobjedi Mančester Junaujteda nad Fulamom u Londonu (3:1), dok se Branislav Ivanović nije proslavio sa Čelsijem u Njukasli (0:2). Jedan gol stigao je sa strane koju on pokriva.

Nikola Žigić je odigrao 90 minuta za Birmingem, ali nije pomogao timu da izbjegne treći poraz u posljednja četiri kola, ovaj put od Čarltona.

Italija – Boško Janković vratio se u startnu postavu Verone i odmah je pokazao koliko je značajan za tim postigavši drugi gol u pobjedi protiv Kaljarija (2:1). Nenad Krstičić igrao je do 66. minuta za Sampdoriju koja je izgubila kući od Sasuola (4:3).

Roma nije uspjela da upiše 11. pobjedu na startu sezone, odigrala je neriješeno 1:1 u Torinu, a Adem Ljajić igrao je za ’vučicu’ od 67. minuta. U domaćem sastavu Nikola Maksimović dobio je tek nekoliko desetina sekundi.

Njemačka – Neven Subotić je sa klupe gledao rapsodiju Borusije protiv Štutgarta (6:1). Ognjen Mudrinski dobio šansu u startnoj postavi Grojter Firta, ali do 72. minuta kada je zamijenjen nije uspioo da postigne ni jedan od pet golova njegovog tima.

Pirineji – Lazar Marković se vratio na teren sjajnim golom u laganoj pobjedi Benfike nad Akademikom. Srpski fudbaler je pet minuta prije kraja postigao treći gol svog tima. Nemanja Matić je odigrao cijeli meč, dok je Miralem Sulejmani ostao na klupi.

Antonio Rukavina odigrao je cijeli meč u novom porazu Valjadolida u Primeri. Njegov tim primio je samo jedan gol u Almeriji. Uspješan je bio i Miroslav Đukić koji je pod velikim pritiskom otkaza. Njegova Valensija savladala je Hetafe u gostima sa 1:0 pa je srpski trener preživio.

U Segundi, Sporting iz Hihona odigrao je neriješeno 2:2 u gostima protiv Kordobe, a bod gostima u 90. minutu donio je Dejan Lekić koji je osam minuta ranije zamijenio Stefana Šćepovića.

Francuska – Milan Biševac zatvorio sve prilaze golu Liona koji je konačno slavio, sa 2:0 nad Gengamom. Pavle Ninkov i Uroš Spajić poraženi sa Tuluzom 2:1 u Evijanu. Milošu Krasiću pola sata u porazu Bastije u Remsu.

Filip Đorđević ponovo je bio strijelac za svoj Nant koji je odigrao neriješeno 1:1 u gostima sa Monpeljeom. Đorđević je pogodio u 22. minutu što je njegov sedmi gol u sezoni, ali Nant je u posljednjem minutu ispustio pobjedu.

Beneluks – Aleksandar Mitrović postigao je tri gola proteke nedjelje. Prvo je bio strijelac prvog od tri gola Anderlehta u Ostendeu u srijedu, da bi u subotu bio dvostruki strelac protiv Levena za 3:1, i tako stigao do šestog gola u belgijskoj Župile ligi.

Sjajanu subotu imao je i mladi vezista AZ Alkmara Nemanja Gudelj, pogotkom u slavlju protiv Den Haga 2:0. Breda njegovog oca Nebojše doživjela težak poraz u Valvajku 3:0. Dušan Tadić će željeti brzo da zaboravi meč sa NEK-om, u kojem je njegov Tvente ispustio 2:0.

Filip Kostić postaje polako jedan od najboljih igrača Groningena koji je odigrao neriješeno 3:3 sa Rodom. Kostić je upisao 3. gol u sezoni (drugi u dvije nedjelje), a uz to je imao i jednu asistenciju.

Klub Briž pobijedio je Lokeren sa 1:0, Vladan Kujović ostao je na klupi domaćina, a Đorđe Despotović na klupi gostiju. Beveren je kod kuće poražen od Serkl Briža sa 1:0, u startnoj postavi domaćina našao se Miloš Marić koga je u 68. minutu zamijenio Dalibor Veselinović.

Rusija – Zoran Tošić je nastavio golgeterski niz u dresu moskovskog CSKA i na meču sa Volgom. Pokupio je otpadak i ponovo donio trijumf “armejcima”. Milan Rodić bio je asistent za domaćina Volgu. Dinamo je nastavio sa serijom dobrih rezultata, a Marko Lomić je ponovo bio jedan od najzaslužnijih za mirnu mrežu moskovskog tima.

Ostali – Zvonimir Vukić je ponovo bio zlatna rezerva PAOK-a, u 94. minutu pogodio je iz slobodnjaka za trijumf protiv Ergotelisa.. Miljan Mrdaković bio je strijelac u pobjedi Verije nad Iraklisom u revanšu drugog kola Kupa Grčke, ali njegov tim nije uspio da prođe dalje.

Milan Vilotić je tokom nedjelje postigao autogol, ali je Grashoper slavio u gradskom derbiju nad Cirihom. Pavle Popara pogodio je u trijumfu Slavije iz Sofije u srijedu u Bugarskoj.

Marko Momčilović drugi vikend u nizu strijelac za Pandure u Rumuniji, što je četvrti gol sezone za ovog štopera. Ipak, njegov tim je poražen od Vasluia.

Mladi vezista Lazar Arsić bio je dvostruki strijelac u pobjedi Lombard Pape u Mađarskoj sa 3:1 protiv Kečkemeta za koji je cijeli meč uz žuti karton odigrao Dejan Karan, dok je Vladan Savić igrao do 80. minuta. Đorđe Milić donio je Egriju penale u Kupu tokom nedjelje, ali je njegov tim eliminisan. Strijelci u Kupu bili su i Vladimir Đorđević i Nemanja Andrić čiji je Đer slavio 3:0.

Miloš Adamović ublažio je u nadoknadi vremena poraz Ravana od Intera, u derbiju Bakua u Azerbejdžanu.