20. 09. 2020.
Đoković savršen, Lajović za titulu

Đoković je odigrao fenomenalan meč protiv Berdiha i slavio u tri seta – 6:4, 7:6 (5), 6:2.

Novak je nastavio nevjerovatnu seriju od US opena, ostvarivši 24. uzastopni trijumf. Ovo je bio ukupno biti 17. međusobni duel dvojice tenisera, a drugi u Dejvis kupu. Đoković sada vodi sa 15:2 u pobjedama.

Srbija je ovom pobjedom izjednačila na 2:2 u finalu, a šansu da donese drugi trofej imaće Dušan Lajović, koji izlazi na meč sa Štepanekom.

Češki teniser rekao da su “Srbi ostavili ferari u garaži”, zato što Đoković nije igrao u dublu.

Silni Đoković za nadu Srbije

Iako drugi teniser svijeta, Đoković je pokazao da je trenutno bez premca u svjetskom tenisu. U prilog tome ide i činjenica da je Tomaš Berdih imao samo dvije brejk lopte na cijelom meču, koje nije uspio da iskoristi.

Odličnim servisima ‘terorisao’ je protivnika i nastavio seriju pobjeda.

Prelomni trenutak desio se kada je Novak osvojio drugi set. Dva puta je u taj brejku bio u zaostatku, ali je uspio da se vrati. Berdih je pri rezultatu 5:4 u 13. gemu napravio dvije greške i omogućio srpskom asu da povede sa 2:0. Nole je to iskoristio i u trećem setu pregazio Berdiha sa 6:2.

Poslije meča koji je trajao nešto više od dva sata i 40 minuta, Đoković je izjavio da u petom duelu ništa nije nemoguće, javlja B92.