22. 10. 2020.
Baraž za Mondijal: Ukrajinci prokockali prednost, Ronaldo zatrpao gol Švedske

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se na Svjetsko prvenstvo u Brazilu, pošto je u baražu eliminisala Island.

Hrvatska je, poslije 0:0 u Rejkjaviku, u revanšu savladala Island kao domaćin sa 2:0.

Strijelci za Hrvate bili su Mario Mandžukić u 27. i kapiten Darijo Srna u 47. minutu. Mandžukić je 11 minuta nakon što je dao gol isključen zbog direktnog crvenog kartona.

Na Svjetsko prvenstvo plasirala se i selekcija Grčke, koja je ukupnim rezultatom 4:2 eliminisala Rumuniju.

Poslije 3:1 u Atini, Grci su u Bukureštu odigrali 1:1.

Reprezentacija Portugalije izborila je plasman na prvenstvo svijeta pošto je u Stokholmu savladala domaću selekciju Švedske sa 3:2.

Sva tri pogotka za Portugalce postigao je njihov najbolji igrač Kristijano Ronaldo, dok je dvostruki strijelac za domaćina bio Zlatan Ibrahimović.

Prvi meč kod kuće u Lisabonu Portugalija je dobila sa 1:0, takođe golom Ronalda.

Francuska je izborila mjesto na prvenstvo svijeta nakon pobjede nad Ukrajinom u Parizu od 3:0.

Nacionalni tim “trikolora” peti put zaredom biće učesnik Svjetskog prvenstva, nakon što je nadoknadio minus od dva gola iz prvog meča u Kijevu (2:0).

Strijelci za Francuze bili su Sako, Benzema i Gusev (autogol).

Svjetsko prvenstvo u Brazilu igraće se od 12. juna do 13. jula sledeće godine.