25. 10. 2020.
ABA: Partizan “iskopao” pobjedu!

Košarkaši Partizana i Budućnosti u Pioniru su odigrali posljednji meč 12. kola, u kome su crno-bijeli traže pobjedu za povratak na čelo tabele, a Podgoričani za potpuni priključak u borbi za plasman na Fajnal for.

Iako je Partizan poveo sa 6:0 i držao goste bez poena četiri i po minuta, utakmica je krajnje ujednačena, sa čestim smjenjivanjem u vođstvu počev od 12. minuta, kada je prednost prvi put prešla na stranu “đetića” (18:19).

Na kraju poluvremena, košem Muslija posle bacanja za loptom i asistencije Žofrija Lovernja – 35:33 (16:12, 19:21).

Lovernj je zabilježio 10, a Kinzi osam poena, dok na drugoj strani Kolmena sa sedam poena prate Vitkovac, Šehović i Mihailović sa po pet.

Partizan nije postigao nijednu trojku iz pet pokušaja, a najbolji strijelac ekipe, Bogdan Bogdanović, za 16 minuta se nije upisao u listu strijelaca (šut 0/2).

Kinzi i Gagić, odnosno Akindele ulaze u nastavak meča opterećeni sa po tri lične greške.