26. 10. 2020.
SP: Srbiji srebro

Prvo poluvrijeme obilježile su Dragana Cvijić i Alesandra Do Nasimento sa po pet golova za oba tima, ali je Brazi stekao dva gola na poluvremenu serijom 5:0 u finišu.

Brazil je poveo na startu, ali Srbije predvođena perfektnom Cvijićevom (5/5) stiže do dva gola prednosti (10:8). Međutim, u poslednjih desetak minuta Srbija je imala problema u napadu, pa rivalke preokreću.

Ovo je drugi međusobni duel ovih selekcija na prvenstvu, Brazil je slavio u grupnoj fazi 25:23. Od tog meča oba tima su vezala pet pobjeda.

Srbija je u nokaut fazi bila bolja od Južne Koreje, Norveške i Poljske, a Brazil od Holandije, Mađarske i Danske. Obje selekcije su se mučile u četvrtfinalu, a bile ubjedljive u polufinalu.

Bronzanu medalju na SP u Srbiji osvojila je selekcija Danske. Tako će u konačnom plasmanu prva tri mjesta zauzeti selekcije koje su bile u istoj grupi u prvoj fazi u Nišu.

Sreću rukometašicama Srbije putem video-bima uputio je i vjerovatno najbolji srpski sportsita svih vremena Novak Đoković. Meč u Areni prate i čelnici ljudi Srbije, predsjednik Tomislav Nikolić i premijer Ivica Dačić, kojima društvo pravi minister omladine i sporta Vanja Udovičić, javlja B92.