23. 10. 2020.
Partizan bolji od Igokee

Crno-bijeli su vodili tokom većeg dijela meča, imali su i dvocifrenu prednost, ali je Igokea uspjela da se vrati u igru, na kraju regularnog dijela čak i da propusti priliku za trijumf, kada je Gipson promašio oba penala.

Imao je i Partizan napad za pobjedu, dva puta je neprecizan bio Bogdanović, a jednako uzbudljivo bilo je u produžetku. Timovi su se smjenjivali u vođstvu, junak je bio Gagić sa šest poena, a Bogdanović je sa bacanja postavio konačni rezultat.

Nakon toga Igokea je imala dva šuta za izjednačenje, nije ih iskoristila, pa je Partizan došao do pobjede bez trenera Duška Vujoševića, koji je ostao u Beogradu na ljekarskim pregledima.

Sredinom druge četvrtine Bogdanu Bogdanoviću je proklizala noga, čini se da je povrijedio preponu, ali očigledno ne ozbiljno, pošto se početkom drugog poluvremena vratio u igru.

Bogdanović je meč završio sa 26 poena (4-8 za dva, 5-11 za tri) i po 4 skoka i asistencije, Đorđe Gagić imao je 13 poena i 15 skokova, 13 poena ubacio je i Dragan Milosavljević, Tepić je dodao 11 (7sk), a Lovernj 10.

Igokeu, koja sada ima skor 9-5, predvodio je Nemanja Gordić sa 22 poena (7-14 iz igre, 5-11 penali) i 5 asistencija, Gipson je upisao 17, a Vilijams 12 poena, javlja B92.

Poraz Mege u Zagrebu

Košarkaši Mega Vizure poraženi su u Zagrebu od Cedevite sa 77:73.

Ekipa Dejana Milojevića, koja je igrala bez Nemanje Radovića, sada ima skor od šest pobjeda i osam poraza.

Cedevita je tokom većeg dijela utakmice dominirala, imala je početkom drugog dijela i 25 poena razlike, a u samom finišu Mega je uspjela da meč učini neizvjesnim. U posljednjem minutu Cedevita je imala samo tri poena prednosti (74:71), ali je ipak uspjela da ostvari 10. pobjedu u sezoni.

Vasa Micić imao je 17 poena, 4 skoka i 3 asistencije, a po 14 poena dodali su Miljenović i Varda. Domaćina je predvodio Suton sa 17 i Babić sa 15 poena.