24. 10. 2020.
Ana osvojila Okland

Ivanovićeva je do pobjede došla poslije velike borbe uz tri seta, sa 6:2, 5:7, 6:4, poslije dva sata i 20 minuta igre.

Ani je to 12. titula u karijeri, a prva od „Turnira šampionki“ na Baliju na kraju sezone 2011. godine.

Poslije trijumfa nad starijom sestrom Vilijams, Ivanovićeva ima skor 12-5 u finalnim mečevima. Na drugoj strani, Vilijamsovoj je to bilo 72. finale u karijeri, i nije uspjela da dođe do 45. titule.

U prethodnih devet susreta dvije teniserke Vilijamsova je slavila osam puta, ali uprkos takvom skoru Ivanovićeva je bolje ušla u meč. Osvojila je pet gemova zaredom i gotovo bez problema osvojila prvi set. U istom ritmu nastavila je i u drugom setu, vodila je 5:3, imala je čak i meč loptu, ali se Amerikanka tada probudila.

Vilijamsova do kraja drugog seta nije izgubila nijedan gem, napravila je dva brejka i zasluženo došla do izjednačenja.

Međutim, to nije obeshrabrilo Anu, koja je, čini se, meč rešila u prvom gemu odlučujućeg seta. Oduzela je Vilijamsovoj servis, a iako je američka teniserka imala dve brejk prilike u naredna dva servis gema Ivanovićeve, Ana joj nije dozvolila da se vrati u meč i uslijedilo je veliko slavlje, javlja B92.

Turnir u Oklandu igran je za nagradni fond od 250.000 dolara.