22. 10. 2020.
Srbija razbila Crnu Goru

“Orlovi” su dominirali u Skoplju i u jednom trenutku imali i 11 golova prednosti, a u nedjelju će sa domaćinom Makedonijom da se bore za ‘titulu’.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marko Vujin sa 9 golova, a najbolje ga je pratio Ivan Nikčević sa 6. Crnogorce su predvodili Pejović i Lasica sa po 5 golova.

Crna Gora je našem timo parirala samo do osmog minuta i vođstva Srbije 6:5, nakon čega počinje dominacija “Orlova”.

Već četiri minute kasnije bilo je 9:5, a u 17. minutu i 11:6. Crnogorci se vraćaju pet minuta prije poluvremena na -2 (13:11), ali naš tim postiže tri gola u nizu i na odmor odlazi sa 18:13.

U nastavku je Srbija bila još moćnija, a vrhunac je dostigla u 45. minutu kada je povela 28:17. Rival je u finišu samo ublažio poraz.

Srbiju od 12. do 26. januara očekuje Evropsko prvenstvo u Danskoj, a rivali u grupi u Orhusu biće Francuska, Poljska i Rusija, javlja B92.