22. 01. 2021.
Ana srušila Serenu!

Nakon četiri uzastopna poraza bez osvojenog seta protiv Amerikanke, Ivanovićeva je savršenom igrom dobila Vilijamsovu sa 4:6, 6:3, 6:3 poslije dva sata borbe.

Ivanovićeva će u četvrtfinalu igrati protiv bolje iz duela u kojem se sastaju Australijanka Kejsi Delakua i Kanađanka Eženi Bušar, koja ju je pobijedila na Vimbldonu.

Ivanovićeva je igrala fenomenalan tenis od prvog do posljednjeg minuta. i u prvom setu je imala šansu da uzdrma rivalku, ali nije iskoristila brejk u petom gemu te je Serena povela.

Međutim, u nastavku meča Ana je dominirala forhendom, sve lakše izlazila na kraj sa servisom Amerikanke i potpuno je izbacila iz ritma. Ivanovićeva ni u jednom trenutku nije posustala, održavala je visok nivo igre do kraja i u potpunosti nadigrala najbolju teniserku svijeta.

“Trudila sam se da igram u istom ritmu, nisam razmišljala protiv koga igram. Vjerovala sam u svoju igru i koncentrisala se na to”, rekla je Ana.