04. 08. 2021.
Željko slavio protiv ‘svog’ PAO

Tim Željka Obradovića je na svom parketu slavio protiv Panatinaikosa sa 77:72, pa sada u E grupi ima skor 1-3.

Fener je odigrao odlično prvo poluvrijeme protiv bivšeg Obradovićevog tima i nakon 20 minuta imao je 11 poena prednosti (39:28).

U nastavku meča gosti iz Atine su zaigrali bolje, a nakon serije trojki Dijamantidisa, Bramosa i Focisa u posljednjoj dionici su došli i do prednosti – 67:64 dva i po minuta prije kraja.

Ipak, u samom finišu Kleiza i Onan dneli su prvi trijumf Feneru i u isto vrijeme nanijeli prvi poraz Atinjanima.

Bojan Bogdanović imao je 15, poena kod domaćina, dok su Nemanja Bjelica i Linas Kleiza ubacili po 13. Na drugoj strani Ramel Kari postigao je 14, a Stefon Lazme 11 poena.

U španskom derbiju u ovoj grupi Barselona je slavila protiv Unikahe uz dosta poteškoća. Meč je odlučio Boštjan Nahbar trojkom u posljednjem minutu utakmice. Slovenac je bio i najefikasniji kod domaćina sa 13 poena, po 12 su ubacili Navaro i Papanikolau, a 10 Uertas.

Na drugoj strani, Karlos Suares je ubacio 15, a Nik Kaner-Medli 12. Vladimir Štimac je za 19 minuta imao 8 poena i 2 skoka.

Evroliga, 4. kolo Top16 faze:

Grupa E:

Fenerbahče – Panatinaikos 77:72
Barselona – Unikaha 83>79
Efes – Emporio Armani (petak, 19.15h)
Laboral Kuča – Olimpijakos (petak, 20.30h)

Tabela: Barselona 4-0, Panatinaikos 3-1, Armani 2-1, Unikaha 2-2, Laboral Kuča 1-2, Olimpijakos 1-2, Fenerbahče 1-3, Anadolu Efes 0-3.