01. 08. 2021.
EP: Danska preko Hrvatske u finalu

Danci su u drugom polufinalu savladali Hrvatsku poslije rpeokreta sa 29:27 (13:15).

Selekcija Danske će tako imati priliku da odbrani titulu osvojenu prije dvije godine u Beogradu.

Hrvati su tokom cijelog prvog poluvremena kontrolisali igru i rezultat, ali su nakon 30 minuta imali samo dva gola viška (15:13), iako su mogli da imaju baram još toliko.

U nastavku meča domaćin se razigrao, a odlučujući je bio period od 46. do 51. minuta kada Hrvati nisu postigli gol. Danska je u tom periodu stekla tri gola viška (26:23) i do kraja je sačuvala prednost.

Egert Magnusen bio je nezaustavljiv sa 8 golova iz 9 pokušaja, Teft Hansen je postigao 4, a Kristijansen 3 gola. U ekipi Hrvatske, koja će sigurno biti ogorčena na sudije nakon ove utakmice, po 6 golova postigli su Koljar i Horvat, a jedan manje Duvnjak.