14. 04. 2021.
Može li Srbija do poena u dublu?

Poslije pvog dana Švajcarci vode sa 2:0, a prednost su stekli pobjedama Rodžera Federera i Stanislasa Vavrinke nad Ilijom Bozoljcem, odnosno Dušanom Lajovićem.

Ranije je najavljeno da će za Srbiju nastupiti Nenad Zimonjić i Filip Krajinović, a za Švajcarsku Mark Kjudineli i Mihael Lamer. U nedjelju su na programu preostali mečevi u singlu.

Izvjesno je da je gostujući tim na korak od plasmana u četvrtfinale, ali selektor Bogdan Obradović smatra da njegovi izabranici imaju snage da osvoje poen u meču parova.

“Dobro je što imamo Zimonjića u timu, jer sa njim možemo da kombinujemo trojicu singl igrača”, rekao je Obradović.

Lajović je uvjeren da će Srbija dobiti subotnji meč i da će uoči posljednjeg dana takmičenja smanjiti vođstvo Švajcarske na 2:1.

“Nije sve izgubljeno”, optimista je Lajović, koji je poslije meča sa Vavrinkom rekao da je zadovoljan igrom, ali da mu je žao što nije ušao u peti set.

Vavrinka je izjavio da je Lajović odličan igrač i da se dobro borio.

Ilija Bozoljac poslije poraza od Rodžera Federera rekao je da je razočaran načinom na koji je propustio šansu u drugom setu, a Švajcarac je bio zadovoljan i igrom i pobjedom u tri seta.

Pobjednik ovog susreta igraće u četvrtfinalu Dejvis kupa sa boljim iz meča Kazahstan – Belgija, javlja B92.