27. 01. 2021.

Ana poražena, Jelena sigurna

Ana Ivanović poražena je od Venus Vilijams sa ubedljivih 6:2, 6:1, dok je Jankovićeva u dva seta bila bolja od Lucije Šafarove (7:5, 6:4).

Ivanovićeva je odigrala loš meč, na terenu je postojala jedna igračica, pa se tako Venus revanširala za poraz u finalu Oklenda.

Ovo je bio 11. međusobni duel dvije teniserke, a Amerikanka sada vodi sa 9-2 u pobjedama. U narednoj rundi, Venus Vilijams igraće protiv Italijanke Flavije Penete, koja je pobijedila Kaju Kanepi.

Sa druge strane, JJ je nastavila odlično da igra i stigla do sedme pobjede iz devet mečeva sa Čehinjom. Činilo se da će najbolja srpska igračica biti kažnjena poslije propuštenih silnih šansi u prvom setu, ali se to nije desilo.

Uspjela je da u 12. gemu prelomi prvi set i povede, što joj je mnogo olakšalo u nastavku susreta. Imala je priliku da meč završi i ranije, ali se Šafarova vratila. Na sreću, Jelena je napravila novi brejk i obezbijedila duel sa najboljom teniserkom svijeta Serenom Vilijams, prenosi B92.