17. 04. 2021.
Bajern kao Barsa, Kosta ruši Milan

Šampion je u Londonu iskoristio igrača više u drugom dijelu i preko Tonija Krosa i Tomasa Milera sa 2:0 savladao Arsenal. Oba tima su u prvom poluvremenu promašila po penal.

U Milanu je mnogo manje uzbuđenja, ali je sedam minuta prije kraja Dijego Kosta potvrdio status jednog od najboljih gogetera današnjice i glavom donio Atletiku minimalnu prednost.

Bajern je na korak od četvrtfinala poslije meča u Londonu. Arsenal je imao je sjajnu šansu da bar namuči šampiona, ali je Mesut Ezil već u sedmom minutu uspio da promaši penal, očajno je šutirao i Nojer je lako pokupio loptu. Samo dva minuta ranije golman Bajerna je spasao gol i poslije šanse Sanogoa.

Kada propustiš takve dvije prilike protiv giganta iz Minhena ne možeš da očekuješ pobjedu. Bajern je u nastavku u potpunosti kontrolisao meč, a prelomni trenutak dogodio se u 40. minutu. I David Alaba je promašio penal, ali je domaćin ostao sa igrače, manje.

To su Bavarci rutinski pretvorili u veliku prednost. Već u 54. minutu Toni Kros je sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora je savladao Fabijanskog, da bi rivala dotukli dva minuta prije kraja kada su Lam i Miler iskoristili uspavanost odbrane Arsenala. Englezi su imali i sreće, jer je Kros u poslednjem minutu pogodio stativu.

Meč na San Siru nije donio lijep fudbal, ali je Atletiko napravio veliki posao. Poslije 80-ak minuta velike borbe bez previše gol šansi, Španci su dočekali svoj trenutak i došli do velikog gola pred revanš na Visente Kalderonu. Dijego Kosta je potvrdio da je igrač za velike utakmice, dobio je šansu da riješi meč i iskoristio je fenomenalnim golom glavom.