24. 07. 2021.
LE: Slavlje Benfike u Solunu, Totenhem poražen u Ukrajini

Pobjedi Benfike doprinijeli su i brojni srpski internacionalci u njenim redovima. Filip Đuričić i Miralem Sulejmani bili su starteri, dok su LJubomir Fejsa i Lazar Marković u igru ušli u drugom poluvremenu.

Đuričić je i asistirao strijelcu odlučujućeg gola u 59. minutu, Brazilcu Limi, pa portugalski tim mirno čeka revanš u Lisabonu.

Bivši fudbaler Partizana Zvonimir Vukić poraz PAOK-a odgledao je sa klupe za rezerve.

Totenhem sa golom minusa ide iz Dnjepropetrovska, gdje je prednost domaćem Dnjepru obezbijedio Konopljanka golom iz penala u finišu susreta.

Na tom meču, kao i na susretu u Odesi između Černomoreca i Olimpika iz Liona (0:0), minutom ćutanja odata je pošta žrtvama krvavih sukoba između bezbjednosnih snaga i demonstranata u ukrajinskoj prijestonici Kijevu.

Utakmica na neutralnom terenu u Nikoziji, gdje je kijevski Dinamo ugostio Valensiju, završen je pobjedom španskog predstavnika sa 2:0.

Fiorentina je završila posao na gostovanju u Danskoj slaveći protiv Esbjerga (3:1), a prednost je obezbijedila već u prvom poluvremenu.

Srpski defanzivac u ekipi “ljubičastih” Nenad Tomović meč je odsjedeo na klupi.

Rezultati prvih utakmica šesnaestine finala: Anži – Genk 0:0, Јuventus – Trabzon 2:0 (1:0), Esbjerg – Fiorentina 1:3 (1:3), Liberec – AZ Alkmar 0:1 (0:0), Dnjepar – Totenhem 1:0 (0:0), Černomorec – Olimpik Lion 0:0, Dinamo Kijev – Valensija 0:2 (0:0), PAOK – Benfika 0:1 (0:0).

Revanš utakmice na programu su 27. februara.

Od 21.05 sati igraju Svonsi – Napoli, Porto – Ajntraht Frankfurt, Betis – Rubin Kazanj, Maribor – Sevilja, Viktorija Plzenj – Šahtjor Donjeck, Lacio – Ludogorec, Ajaks – Salcburg i Makabi Tel Aviv – Bazel.