Đoković u finalu Indijan Velsa

U izuzetno uzbudljivom prvom setu Đoković je bio jako blizu brejku, propustio je tri brejk šanse, a onda je Izner pri vođstvu 5:4 imao tri vezane brejk i set lopte.

Uz fenomenalne reflekse i nevjerovatan poen od 20 udaraca, Đoković uspjeva da se izvuče sa ivice provalije, a potom i da napravi ključni brejk za osvajanje prvog seta.

Činilo se da će Novak lagano privesti meč kraju, kada je u drugom setu napravio brejk za vođstvo od 5:4. Međutim, završnicu tog dijela igre odigrao je katastrofalno, iako je dva puta bio u prilici da servira za finale. Izner se iznova vraćao i izborio taj brejk u kom je dominatnom igrom izjednačio na 1-1 u setovima.

U prvom polufinalu Rodžer Federer lako je izašao na kraj sa Aleksandrom Dolgopolovom – 6:3, 6:1.