04. 12. 2021.
Federer prekinuo Novakov niz u Kini

Švajcarac je odigrao vrhunski meč, često je mijenjao ritam bekhend paralelama i izlazio je na mrežu, čime je unervozio Novaka i preuzeo kontrolu nad mečom.

Time je prekinut Novakov niz od 28 pobjeda u Kini, a zakomplikovala se i borba za prvo mjesto, pošto će se Federer dodatno približiti Novaku (koliko, zavisi od ishoda finala).

U prvom setu Rodžer je napravio brejk u petom gemu, a u narednom je Đoković imao jedinu brejk loptu u meču – plitko je riternirao i Federer ju je spasao.

Na početku drugog seta Švajcarac je odmah napravio brejk, a u petom gemu Đoković je spasio četiri brejk lopte i produžio neizvjesnost. U narednom gemu Novak je imao 0:30 i inicijativu u poenu, nije je iskoristio, a u nastavku je Federer preokrenuo i poveo sa 4:2.

U sljedećem Rodžerovom servis-gemu bilo je četiri izjednačenja, ali Đoković je propustio nekoliko šansi da dođe do brejk lopti, javlja B92.