09. 12. 2021.
Zvezda bolja od Mege

Ekipa Dejana Radonjića imala je do sada najteži ispid u regionalnom takmičenju, ali ga je položila uz fantastičnu igru Luke Mitrovića.

Kapiten crveno-bijelih bio je nerješiva enigma za gostujući tim, a meč je završio sa 27 poena (5-6 za dva, 5-5 za tri, 2-2 penali), 7 skokova, 2, asistencije i 2 krađe za indeks korisnosti 34.

Ekipa Dejana Milojevića bila je, kao i uvijek, veoma motivisana protiv Zvezde, i odlično se držala u prvom poluvremenu. U prvoj dionici Mega je imala i +8, ali u nastavku je Zvezda ipak preuzela kontrolu i na kraju ostvarila rutinsku pobjedu.

Sjajan je uz Mitrovića bio Boban Marjanović sa 20 poena (9-12) i 9 skokova, Markus Vilijams imao je 10 poena i 4 asistencije, a Jaka Blažič je uz 10 poena uhvatio i 2 lopte. Na drugoj strani, Nenad Miljenović je odigrao još jednu odličnu utakmicu sa 14 poena i 14 asistencija, a Nikola Jokić je dodao 17 poena i 7 skokova.

U ekipi Mege debitovao je i povratnik Marko Kešelj koji je svom bivšem klubu za 16 minuta ubacio 5 poena (1-7).(B92)