17. 06. 2021.
Bešiktaš se prošetao kroz Humsku

Ekipa Marka Nikolića je ovim porazom značajno umanjila šanse za prolaz u narednu fazu, pošto na začelju grupe ima samo bod iz tri meča.

Na čelu C grupe su Bešiktaš i Totenhem sa po pet bodova, grčki Asteras ima bod manje. U drugom meču grupe engleski tim je slavio protiv Asterasa sa 5:1.

Crno-bijeli su pred oko 7.000 gledalaca po teškom terenu u Humskoj sasvim dobro počeli meč, ali ih je pogodak Velija Kavlaka u 18. minutu ’isjekao’. Pobjednik je praktično odlučen u 45. minutu golom Dembe Ba, a u nastavku su ubjedljivu pobjedu turske ekipe ovjerili Ozjakup u 52. i Gekan Tere u 54. minutu utakmice.

Ovo je bio najubjedljiviji poraz Partizana kod kuće u istoriji evropskih takmičenja. Bio je ovo 39. meč crno-bijelih od 2003. godine u grupnim fazama Lige šampiona i Lige Evrope (skor 2-10-27).

U narednom kolu crno-bijeli idu u Istanbul, javlja B92.