17. 06. 2021.
Kup: Perović izbacio Zvezdu!

Šampion Srbije bio je totalno bezidejan na Vračaru, a najbolje prilike za goste propustili su Luka Jović, na isteku prvog poluvremena, i Darko Lazović u finišu meča.

Jedini gol u ne previše kvalitetnom meču viđen je poslije pet minuta igre u nastavku. Rad je izveo kontru po desnom boku, Veselinović je proigrao Slavka Perovića, a bivši igrač Crvene zvezde savladao Kahrimana.

Mogli su Građevinari da reše pitanje pobjednika već u narednih desetak minuta, ali su Rodić, Marković i Jelić bili za malo neprecizni. S druge strane, gosti su tek poslije primljenog gola, i oporavljanja od šoka, počeli nešto da igraju, ali to nije bilo dovoljno ni za ozbiljniju šansu, a kamoli gol.

Najbolju priliku za goste u prvom poluvremenu propustio je Luka Jović, kada je nonšalanto šutirao u situaciji ‘1 na 1’, da bi Darko Lazović desetak minuta prije kraja, na centaršut Nikole Mijailovića pogodio prečku.

Isti rivali sastaće se i narednog vikenda, u okviru desetog kola Jelen Superlige, takoše na Vračaru.

001

U istom terminu odigrana su još tri meča – Spartak je bio siguran protiv Proletera (2:0), Jagodina je bila ubjedljiva na gostovanju Radničkom 1923 (3:0), dok je Radnički Niš savladao Inđiju tek poslije penala (4:1).

Od 18 časova branilac trofeja Vojvodina dočekuje užičku Slobodu, dok pola sata kasnije u Gornjem Milanovcu počinje duel Metalca i Voždovca.

Preostala dva duela, između Partizana i Sloge i OFK Beograda i Čukaričkog biće odigrana 19. novembra. Razlog za pomjeranje je to što će Partizan i OFK Beograd u srijedu od 16.30 u Humskoj igrati zaostali meč sedmog kola Jelen Superlige.

U osmini finala Kupa Srbije igra se po jedna utakmica. U slučaju da po isteku regularnog dijela igre rezultat bude neriješen, odmah će se pristupiti izvođenju penala, kako bi se dobio klub koji će izboriti plasman u osminu finala, javlja B92.