Evrokup: Partizan doživio četvrti poraz

Šampion Srbije je dobro počeo meč, ali je skromno odigrao u nastavku pa je konstantno gubio u Volgogradu oko 10 poena razlike.

Ipak, crno-bijeli uspevaju da izjednače u finišu, da odbrane napad na koš zaostatka, ali bez prave ideje u posljednjem napadu, Milenko Tepić nije uspio da pogodi trojku za pobjedu. Partizan ima samo teoretske šanse da izbori Last 32 fazu.

Obećavao je početak Partizana u Volgogradu, crno-bijeli su lako poveli 10:4, ali su tada stali. Predvođen Amerikancima Krasnij Oktjabar pravi seriju 11:0 i preokreće rezultat, iako se oslanjao uglavnom na šut za tri poena.

Međutim, srpski šampion se mučio u šutu generalno, pa su Rusi postepeno podizali prednosti. Na poluvremenu su vodili sedam razlike (32:25), a krajem treće četvrtine prvi put stižu do dvocifrene prednosti (45:31).

Ipak, polovinom posljednje četvrtine crno-bijeli koriste pad u igri domaćina pa smanjuje na samo koš zaostatka, odbranom i dobrim skokom su izborili posljednji napad za produžetak ili pobjedu, ali bez tajm-auta nije bilo ideje u završnici pa je Tepić pokušao trojkom da riješi meč, nažalost nije bio uspješan.

Najefikasniji u Partizanu bio je Nikola Milutinov sa 13 poena (6/13) i 9 skokova, 12 je dodao Edo Murić, dok su po 10 ubacili Milenko Tepić (6sk, 3as), Đorđe Gagić (6sk) i Mihajlo Andrić.

Tim iz Volgograda je predvodio Rendi Kalpeper sa 13 poena, 12 je postigao Anton Ponkrašov uz 4 asistencije, dok je 10 uz 8 skokova imao Romeo Trevis.

Partizan je opet loše šutirao (20/47 za dva, 3/15 za tri) i djelovao bezidejno u napadu (17 izgubljenih lopti), pa nije mnogo pomogla kontrola skoka (37-25).

Partizan sada ima četiri poraza iz isto toliko mečeva, dok ruski klub ima polovičan učinak. U prvom meču grupe E, Lijetuvos Ritas je u derbiju kola pobijedio Banvit 92:80, dok se u srijedu uveče sastaju Asesoft i Hapoel.

Početak meča obilježili su domaći navijači koji su skandirali: “Kosovo je Srbija”, a na tribinama je transparent “Rusi i Srbi braća zauvijek” na oba jezika, javlja B92.